Blog

VIENE – BUDAPEST –– 5 Ditë (4 Netë) ➡ Nisje 26 Nentor

VIENE – BUDAPEST –– 5 Ditë (4 Netë) ➡ Nisje 26 Nentor

budapest

Price

Duration

Max People

30

Min Age

10

Reviews

No reviews yet

Overview

VIENE – BUDAPEST –– 5 Ditë (4 Netë) ➡ Nisje 26 Nentor

VIZITOJME
🔸Viene
🔹Budapest
🔸Zagreb
🔸Graz
🔹Vodice
🔹Beograd
🔸Split
🔸Budva
🔹Rivieira Malezeze
🔹Riviera Kroate
.
▶▶▶▶◀◀◀◀
NISJET JANE NE DATAT SI ME POSHTE
👇👇👇
MUAJI NENTOR
Nisje 26 Nentor — 5 Dite (4 Nete) — Cmimi 199€

POLITIKAT E ÇMIMIT PËR FËMIJËT
➤ Fëmijët deri në moshën 12 vjeç paguajnë 50€ me pak nga cmimi i shitjes
——————————————————
DOGANA
➤ Për kalimin e doganës ju nevojitet pashaportë me vlefshmëri minimumi 3 muaj
➤ Hyrja në shtetin e Kroacisë  dhe te Austrisë më pas do mund të realizohet vetëm me pashaportë dhe duke pasur njërin prej 3 dokumentave më poshtë
1) Ose dokument vërtetimi (pashaporta vaksinimin) që keni bërë vaksinën anticovid
3) Ose testin PCR deri në 72 orë përpara ditës së hyrjes në kufi

——————————————————
INFORMACIONE

► Akomodimi ne dhome teke (sngle) është me ekstra pagesë ne vlerën 50% mbi çmimin për person
► Nëse krevati nuk do të jetë dopjo, atëherë do të jenë dy krevate teke të bashkuar
► Operatori Turistik nuk mban përgjegjësi për personat e kthyer nga policia për arsye të ndryshmë sic janë mungesë dokumentacioni, ekspuls, etj.
► Nëse nuk i keni mbushur 18 vjec dhe udhëton pa praninë njërit ose asnjërit prej prindërve, ju nevojitet prokurë e noterizuar
——————————————————
Per hyrjen ne SHQIPERI
 sipas ndryshimeve te reja nga shteti Shqiptar te masave anti-Covid , nga data 6 Shtator, date ne te cilen hyjne ne fuqi masat e reja, cdo person duhet te disponoj nje nga kriteret me posht :
1-Tampon PCR te 72 oreve te fundit.
2-Dokumentin qe keni kaluar Covid.
3-Testi I shpejte antigene te 48 oreve te fundit.
4-Certifikate vaksinimi te te dyja dozave.

Included/Excluded

 • Transporti me autobuz turistik sipas programit
 • Shetitjet me autobuz ne atraksionet turistike te qyteteve
 • Akomodimi ne hotel me 4 Yje (1 nate ne Vodice, 1 nate ne Viene, 1 nate ne Budapest, 1 nate ne Beograd)
 • Mengjeset per te gjitha ditet e udhetimit
 • Pishina e brendshme, jakuzi, sauna, per hotelet qe e disponojne ate
 • Guida (shoqeruesi) gjate udhetimit
 • Drekat dhe Darkat gjate udhetimit
 • Biletat e hyrjes ne Muze dhe Monumete Turistike
 • Taksat e qyteteve (paguhen ne recepsion pas check out nga hoteli)

Tour Plan

DAY 1

-Nisja nga Tirana ne oren 4:00
-Nisja nga Durresi ne oren 3:30
Nisja me autobus nga Tirana dhe Durresi sipas orareve te caktuar. Pas kryerjes së veprimeve doganore kufitare në Muriqan, vazhdimi i udhëtimit gjatë rivieres së Malit të Zi. Ndalesë e shkurter në Budva. Vazhdimi i udhetimit për në Herceg Novi, ku me traget do të kalohet Gjiri i Kotorrit.
Vazhdohet udhëtimi me autobus në territorin kroat ku do te pershkrojme rivieren Kroate deri në Split. Vizitë e shkurtër në Split.
Pas vizites ne Split udhëtojmë për në Vodice, ne qytezen turistike buze detit. Akomodimi ne hotel 4 Yje ne Vodice.
Mbremja e lire per tu relaksuar ne qendres spa te hotelit (pishine, sauna, jakuzi) dhe per te shetitur ne qendren e Vodices.

 

DAY 2

Mëngjesi në Hotel. Nisja për në Zagreb.  Vizitojme per rreth 2 orë Zagrebin, Kryeqyteti Kroat me monumentet historike të tij si:
Sheshi i luleve, Katedralia e Shen Merise, shetitoren Strossmayer (nje nder rruget me panoramike te Zagrebit), etj.
*Pas perfundimit te turit te Zagrebit, vazhdimi i udhëtimit me në territorin Austriak drejt destinacionit te radhes, ne qytetin e Graz-it
*Ndalesë 1 orë në Graz ku do te vizitojme Parlamentin e Landit Styria, Rathaouse , Galeria e Arteve te Bukura, Platforma Murinsel si dhe Keshtjellen e Gracit Schlossberg.
*Pas vizites se Grazit, udhetojme drejt qytetit te Vjenës.
*Mbrritja dhe akomodimi ne hotel ne Viene.

DAY 3

*Pas mëngjesi në Hotel, ne shoqerine e guides fillojme turin e Vienes në pikat turistike më të bukura të qytetit, si:
Muzeu i Arteve të Bukura, Opera e Vienës, Parlamenti, Bashkia e Qytetit, Muzeu Kryesor,
Pallati Schonbrunn – Residenca e meparshme verore e familjes së Hasburgeve,
Universitetin e Vienes, Teatrin Kombëtar dhe Kishën Kushtimore,
per te perfunduar turin tone me viziten e Holfburg – Residenca 600 vjecare e Hasburgëve.
*Pas perfundimit te turit te qytetit, kohe e lire per dreke
*Me pas nisja për në qytetin e Budapest-it ku udhëtimi zgjat rreth 3 orë.
*Mbrritja në Budapest dhe akomodimi në Hotel

DAY 4

*Pas mëngjesi ne Hotel, ne shoqerine e guides vizitojme qytetin e Budapest me monumentet më tërheqëse të tij duke filluar me:
Kodra Gellert, Fortesa e Peshkatarit, Kisha e Shën Matias, Katedralja e Shën Stefanit, Kështjella Vayda Hunjad, Sheshi i Heronjve, Citadela etj.
Kalimi nëpër urat e Budapestit, si: Ura e Luanëve, Ura e Elisabetës e cila është Ura e parë e varur në Botë, Statuja e Shën Gellertit dhe kalimi mbi urën e Margaritës.
*Pas perfundimit te turit te Budapestit, nisja për në Beograd. Udhëtimi zgjat rreth 5 orë pa ndalesa.
*Mberritja në Beograd dhe akomodimi në Hotel .

DAY 5

*Pas mëngjesi ne Hotel,
Paradite vizite e shkurtër e Beogradit duke filluar me katadralen e madhe të Sv. Saves, per te kaluar me pas në rrugën e famshme Skaderlie nga kudrejtohemi në sheshin kryesor të qytetit, ku vizitojme objetktet kryesore te qytetit si Uren e re Ada mbi lumin Danub, Rrugen e Shkodraneve, Pallatin e Presidentit apo dhe ate te Parlamentit.
*Pas mbarimit te turit te Beogradit, nisja me pas për në Tiranë nepermjet territorit te Kososves
*Mberrijta ne Tirane ne darke

Tour Map

Calendar & Prices

You may like

Reviews

No reviews yet
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

 • Location
 • Amenities
 • Services
 • Price
 • Rooms

Book This Tour

please, select date first

Login

“ADOR” will present you the latest offers, trying to meet all your requirements and wishes on your trips.

Address

Rruga Hoxha Tahsim, 1017
Tirana, Albania

Phone

Email

.

Plan your next trip with us.

Get flight reservations delivered to your inbox on your preferred date. Global Service. Verifiable Reservations.