Blog

STRUGE-OHER 2 DITË €45

STRUGE-OHER 2 DITË €45

Price

Duration

Max People

30

Min Age

3

Tour Type

Reviews

No reviews yet

Overview

STRUGE-OHER 2 DITË €45

VIZITOJME:
🔹STRUGE
🔸OHER
🔹DRILON

MUAJI TETOR
Nisje►23-24, 30-31— 2 Dite (1 Nate)  👉 Cmimi 45 EURO

MUAJI NENTOR
Nisje►  6-7, 13-14, 20-21, 26-27, 27-28, 28-29— 2 Dite (1 Nate)  👉 Cmimi 45 EURO

Duhet te keni me vete:

-Cante shpine, Shishe uji 1 Liter, rroba pambuku per nderres ,fruta te thata, cokollata, etj.

Informacione të rëndësishme:

Duhet te mbani maska pergjate udhetimi,

Per te udhetuar drejt Malit te Zi  cdo person duhet te disponoj nje nga kriteret me posht :

1-Tampon PCR te 72 oreve te fundit.
2-Testi I shpejte antigene te 48 oreve te fundit.
3-Dokumentin qe keni kaluar Covid.
4-Certifikate vaksinimi te te dyja dozave.

Per hyrjen ne SHQIPERI sipas ndryshimeve te reja nga shteti Shqiptar te masave anti-Covid , nga data 6 Shtator, date ne te cilen hyjne ne fuqi masat e reja, cdo person duhet te disponoj nje nga kriteret me posht :
1-Tampon PCR te 72 oreve te fundit
2-Dokumentin qe keni kaluar Covid
3-Certifikate vaksinimi te te dyja dozave

Nese nuk dispononi asnje nga keto dokumenta si me siper, ju vete-karantinoheni 10 dite nga dita e mberritjes.

Included/Excluded

 • TRANSPORTIN ME AUTOMJET KOMOD
 • AKOMODIMI NE HOTEL 4*
 • MENGJESI DHE DARKA
 • GUIDA SHOQERUESE GJATE UDHETIMIT
 • DREKA
 • HYRJET NE MUZE
 • TAKSA LOKALE 1 EURO PER PERSON
 • GJITHCKA QE NUK ESHTE PERMENDUR NE RUBRIKEN "PERFSHIHET

Tour Plan

DAY 1

-Nisja nga Tirana ne oren 06:00.

-Nisja nga Durresi ne oren 05:15 (Pagese extra 500 Leke/personi)

-Nisja nga Elbasani ne oren 06:30.

Vazhdimi i udhetimit per ne doganen e Qafe Thanes me nje ndalese te shkurter gjate rruges.

Pas procedurave doganore do te vizitojme qytetin e  Struges .  Mepas vazhdojme drejt qytetit piktoresk te Ohrit ku aty do te vizitojme qytetin e vjeter, kalane e qytetit, kishat e njohura dhe do te kemi mundesi te nje eksperience fantasitke  per personat qe deshirojne te zhvillojme edhe lundrim me anije ne liqen per te prekur pjese te tjera te Ohrit. Pas konsumimit te lire te drekes kryejme akomodimin ne hotel.

Darka ne hotel. Mbremje e lire.

DAY 2

Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit do te vazhdojme rrugetimin tone drejt Gjirit te Kockave. Aty do kemi mundesi te vizitojme muzeun mbi uje, nje muze teper i vecante ne llojin e tij. Do te ndalemi gjithashtu ne Shen Naum, perpara se te vizitojme Tushemishtin dhe parkun natyror ne Drilon.

Nisemi ne rrugen e kthimit dhe ne mbemje mberrijme ne Tirane, Durres dhe Elbasan.

Fundi i sherbimit tone!

Tour Map

Calendar & Prices

You may like

Reviews

No reviews yet
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

 • Location
 • Amenities
 • Services
 • Price
 • Rooms

Book This Tour

please, select date first

Login

“ADOR” will present you the latest offers, trying to meet all your requirements and wishes on your trips.

Address

Rruga Hoxha Tahsim, 1017
Tirana, Albania

Phone

Email

.

Plan your next trip with us.

Get flight reservations delivered to your inbox on your preferred date. Global Service. Verifiable Reservations.