Blog

STAMBOLL — 4 Dite (3 Nete) — Hotel 4⭐

STAMBOLL — 4 Dite (3 Nete) — Hotel 4⭐

Bryce Canyon National Park, USA

Price

Duration

4 days

Max People

30

Min Age

10+

Reviews

No reviews yet

Overview

VIZITOJME
🔹SHKUP
🔹STAMBOLL
🔸Destinacione te Stambollit si Xhamia Blu, pallati i sullatenve Sarajet e Topkapise, Akuariumi, pallati mbreteror Dolmabahce, Kisha e Shen Sofise
🔸Shoppin ne qendrat tregtare me te medhe te Stambollit
🔸Shetitje me traget ne Bosfor
🔸Mbremje Turke me valltare dhe muzike ne Traget

KY UDHETIM DO TE REALIZOHET NE DATAT E MEPOSHTME
👇👇👇

Nisje 3 Mars — 4 Dite (3 Nete) — Cmimi 89€
Nisje 11 Mars — 4 Dite (3 Nete) — Cmimi 89€
Nisje 18 Mars — 4 Dite (3 Nete) — Cmimi 89€
Nisje 24 Mars — 4 Dite (3 Nete) — Cmimi 89€
Nisje 31 Mars — 4 Dite (3 Nete) — Cmimi 89€

Included/Excluded

 • Transporti sipas programi me autobus / minibus turistik
 • Akomodimi per 3 ne hotel 4 Yje ne Stamboll (prane qendres)
 • Mengjeset gjate qendrimit ne hotel
 • Guida (Shoqeruesi) gjate diteve te udhetimit
 • Drekat dhe Darkat
 • Lundrimi me Traget 10€
 • Akuariumi 15€
 • Sarajet e Topkaise 15€
 • Pallati Dollmabahces 15€
 • Nata Turke 30€

Tour Plan

Day 1

-Nisja nga Tirana ne oren 19:00
-Nisja nga Durresi ne oren 18:30
-Nisja nga Elbasani ne oren 19:30
*Vazhdojme udhetimin ne drejtim te Stambolli, duke pershkruar itinerarin Shkup, Sofie, Stamboll
*Ndalese e shkurter ne Shkup dhe vazhdimi i rruges per ne Bullgari.
Me pas vazhdojme udhetimin drejt Stambollit.
*Mberritja ne Stamboll dhe akomodimi ne hotel 4 yje prane qendres te Stambollit
Mbremja e lire per tu relaksuar ne spa e hotelit

Day 2

*Pas mengjesit ne hotel nr shoqerine e guides nisim turin e vizitave ne Stamboll dhe i drejtohemi pikave me te bukura te ketij qyteti.
Turi fillon me viziten e Xhamise Blu (nje nder simbolet e madheshtise se Stambollit), dheKishen e Shen Sofise me madheshtoria ne boten Ortodokse (vecantia e se ciles eshte se ne brendesi te saj do te gjeni elemente te kishes dhe xhamise te nderthura se bashku, pasi kisha e Shen Sofise u shenderruar ne xhami per disa shekuj perpara se te kthehej perseri ne kishe).
Vazhdimi i vizitave “Sarajet e Topkapise”. Vizita e Topkapise do te jete si nje udhetim ne kohe i arkitektures dhe kultures qe secili sulltan ka sjellur gjate sundimit te tij ne perandorine osmane.
*Pas mbarimit te vizitave, kohe e lire per te shopping ne pazarin e famshem turk, ne Grand Baazar
*Kthimi ne hotel
*Gjate darkes per klientet qe duan te festojne (opsionale) do te organizohet “Nata Turke” ne traget duke lundruar nen petkun e dritave te Stambollit, me darke dhe pije pa limit dhe program muzikor,

Day 3

*Pas mengjesit ne hotel ne shoqerine e guides vahzdojme vizitat e Stambollit me akuriumin te bukur Florya, dhe muzeun Panorama 1453,  per te vazhduar me pas drejt stacioneve te trageteve Eminoy ku do te lundrojme me anije për dy – tre orë në Ngushticën e Bosforit në drejtim të Detit të Zi për të vizituar pjesën bregdetare të Stambollit, Evropën dhe Azinë, si dhe për të parë nga anija kalanë e vjetër, Rumelitisa dhe per tu njohur me legjenden e saj si te nje perralle.
*Pasdite do te vizitoime pallatin mbreteror te Dollmabahces me arkitekturen mbreslenese ku gershetohen motivet e perendimit dhe te lindjes.
*Pas vizites se Dolmabahces, kohe per shopping ne qendrat tregtare OUTLET
*Mbremja e lire

Day 4

*Mengjesi ne hotel.
*Nisja drejt Shqiperise duke udhetuar nga segmenti Stamboll – Sofie – Shkup.
Ndalesa te shkurtra gjate rruges per pushime.
Ndalese dhe vizite ne Shkup, ku ne shoqerine e guides do te vizitojme qytetin e bukur te Shkupit dhe atraksionet e tij si sheshi Aleksander, shtepia e Nene Terezes, Urat mbi lumin Vardar, etj.
Pas vizites ne Shkup nisje per Tirane, Durres, Elbasan.
Mberritja ne darke.

Tour Map

Calendar & Prices

You may like

Reviews

No reviews yet
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

 • Location
 • Amenities
 • Services
 • Price
 • Rooms

Book This Tour

please, select date first

Login

“ADOR” will present you the latest offers, trying to meet all your requirements and wishes on your trips.

Address

Rruga Hoxha Tahsim, 1017
Tirana, Albania

Phone

Email

.

Plan your next trip with us.

Get flight reservations delivered to your inbox on your preferred date. Global Service. Verifiable Reservations.