Blog

LEPUSHE – TAMARE – VERMOSH 2 DITE 6500 LEKE

LEPUSHE – TAMARE – VERMOSH 2 DITE 6500 LEKE

Bryce Canyon National Park, USA

Price

Duration

2 days

Max People

60

Min Age

10+

Tour Type

Reviews

No reviews yet

Overview

LEPUSHE – TAMARE – VERMOSH 2 DITE 6500 LEKE

VIZITOJME:
🔹Lepushe
🔸Tamare
🔹 Vermosh

Datat e nisjes: 4, 11, 18, 25 Dhjetor

►Sugjerohet te keni me vete :

Cante shpine, Shishe uji 1 Liter, rroba pambuku per nderrese ,fruta te thata, aparat fotografike , cokollata , veshje sportive per ecje dhe shume energji .

►Info mbi destinacionin :

Fshati Lepushë ndodhet 21 km larg Tamares dhe 10 km më në juglindje të fshatit Vermosh.Ky fshat gjendet 1200 m mbi nivelin e detit dhe vlerёsohet si kryevepra e natyrёs sё Kelmendit. Ai shtrihet nё njё luginё tё butё tё veshur me gjelbërim, ku pranё saj ngrihen Bjeshkёt e Namuna, vendi ku lindёn legjendat dhe Eposi i Kreshnikёve etj..

Included/Excluded

 • UDHËTIMI ME AUTOMJET KOMOD
 • AKOMODIM NË Qendra e Zhvillimit të Turizmit Vermosh.
 • MENGJESI + DARKA
 • ARGETIM PRANE ZJARRIT NE MBREMJE ( NE VARESI TE KOHES)
 • SHOQERUESIT I GRUPIT
 • GJITHCKA QE NUK ESHTE PERMENDUR ME SIPER

Tour Plan

Day 1

Tirana ne oren 06:00.

 Durresi ne oren 05:15 . (Pagese extra 500 Leke/personi)

Elbasani ne oren 05:15 . (Pagese extra 500 Leke/personi)

Ndalesa gjate rruges , nje ne aksin rrugor Lezhe – Shkoder per te konsumuar kafen e mengjesit. Ndalohet ne Ballkonin Leqet e Hotit ku shijojme pamjen e mrekullueshme qe na rrethon ne te katerta anet.
Mberritje ne Lepushe , ne dreke. Me pas i drejtohemi Ujvares se Lepushes ( rreth 45 minuta ecje vajtje – ardhje).

Konsumimi i drekes ne Lepushe. Pasi te kemi konsumuar dreken,nisemi drejt Vermoshit.

Akomodimi ne bujtinen me te mire te zones.

Vizite ne Kanionin e Bashkimit.

Gjate kohes se darkes , shijojme ushqimin ne tavolinat e shtruara me gatimet tradicionale te zones. Mbremje festive.

Day 2

Konsumimi I mengjesit ne hotel mes ajrit te paster dhe gjelberimit perreth , duke shijuar gjithe natyren fantastike te Alpeve Shqiptare.

Vazhdimi i udhetimit drejt Gropave te Selces, ku do te qendrojme rreth 1 ore.

Me pas kthehemi per ne Tamare (qendrim rreth 30 minuta). Pas pushimit ne Tamare,vazhdojme udhetimin drejt nje bukurie te vecante natyrore, Syri i Sheganit i cili gjendet prane liqenit te Shkodres. Eshte nje vend terheqes me bukuri te jashtezakonshme,me uje shume te fresket qe buron nga thellesia e tokes e qe te jep pershtypjen e nje syri gjigand te natyres tone.Per keto vecori eshte shpallur monument natyre i kategorise se 3 ne vitin 2002.

Kthehemi per ne Tirane me nje ndalese ne Shkoder .Mberritja ne Tirane , Durres  dhe  Elbasan ne mbremje.

Tour Map

Calendar & Prices

You may like

Reviews

No reviews yet
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

 • Location
 • Amenities
 • Services
 • Price
 • Rooms

Book This Tour

please, select date first

Login

“ADOR” will present you the latest offers, trying to meet all your requirements and wishes on your trips.

Address

Rruga Hoxha Tahsim, 1017
Tirana, Albania

Phone

Email

.

Plan your next trip with us.

Get flight reservations delivered to your inbox on your preferred date. Global Service. Verifiable Reservations.