Blog

SKI NË BOGË 2 DITË €55

SKI NË BOGË 2 DITË €55

Price

Duration

Max People

30

Min Age

Tour Type

Reviews

No reviews yet

Overview

 • ►Janar 5-6, 8-9, 12-13, 15-16, 19-20, 22-23, 26-27, 29-30
 • ►Shkurt 2-3, 5-6, 9-10, 12-13, 13-14, 16-17, 19-20, 23-24, 26-27
 • ►Mars 5-6, 6-7, 7-8
 • ►Hotel Dukagjini 5* €55 (Ne qender te Pejes

Sugjerohet te keni me vete :

-Veshje Dimerore kundra bores,Kambale ose cizme kundra bores ,Doreza kundra bores ,Cante shpine, Shishe uji 1 Liter, rroba pambuku per nderres ,fruta te thata, cokollata,

 

Sugjerim :

NESE NGELENI TE KENAQUR NGA SHERBIMI I SHOFERIT APO I GUIDES NE BAZE TE MUNDSIVE TUAJA MUND TE VENDOSNI NJE SHUME MINIMALE SI BAKSHISH PER VLERSIMIN E STAFIT TONE .

Nga data 6 Dhjetor per te udhetuar drejt Kosoves cdo person duhet te disponoje -Certifikate vaksinimi te te dyja dozave.

Included/Excluded

 • AKOMODIMI NE HOTEL DUKAGJINI 5*
 • MENGJESI
 • PËRDORIMI I PISHINËS DIMËRORE, SAUNA, JACUZZI DHE PALESTËR
 • INSTRUKTIMI I PAJISJEVE TE SKIVE
 • SHOQERUES SHQIPTAR
 • TRANSPORTI ME AUTOBUS KOMOD
 • IGURACIONI I SHENDETIT NE UDHETIM
 • PAJISJET E SKIVE
 • SGJE QE NUK ESHTE PERMENDUR NE RUBRIKEN "NE CMIM PERFSHIHET"
 • (DARKA OPSIONALE €10/PERSON )

Tour Plan

DITA 1

► Nisja nga Tirana ne oren 06:00 .

► Nisja nga Durresi ne oren 05:15. (Pagese extra 500 Leke/personi)

► Nisja nga Elbasani ne oren 05:15. (Pagese extra 500 Leke/personi)

►(Per realizimin e transfertave nga Durresi dhe Elbasani duhen minimalisht 9 persona pjesemarres nga total autobusi)

Vazhdimi i udhëtimit drejt pikës së doganes në Morinë me një ndalesë të shkurtër gjatë rrugës. Nisemi per ne qytetin e Prizrenit. Vizite ne qender te Prizrenit dhe ne shetitoren buze lumit. Me pas ne drejtim te Pejes për të vizituar Shpellën e Radacit dhe Ujëvarën e Drinit të Bardhë. Vazhdojme vizitat për në Grykën e Rugovës ku do të keni mundësinë të prekim natyrën mbresëlënëse (Sipas kohes kryerja e Zip Line opsionale). Pas vizitave do kemi kohë të lirë për të konsumuar edhe drekën. Me pas kryejme akomodimin tek hotel Dukagjini 5*. Qëndrim i lirë për të shfrytëzuar sherbimet trajtuese te hotelit si pishina dimërore, jacuzzi, sauna dhe palestër. Opsionale shëtitje në qytetin e Pejës për të vizituar Pazarin e Vjetër, Mullirin e Haxhi Zekës, Parkun e Paqes, etj.

Darka në hotel dhe pas saj guida shoqëruese ju sugjeron disa vende me muzikë ku mund të kaloni mbrëmjen.

DITA 2

Pas mëngjesit në hotel nisemi  në drejtim te zones se Rugoves dhe fshatit turistik te Boges. Qendrim i lire per te shijuar kafen e mengjesit ne natyren e bardhe te Boges apo edhe per te shfrytezuar pisten e skive deri ne oret  e pasdites. Mund te merrni asistence dhe sugjerime nga shoqeruesi yne per perdorimin e skive. Vazhdimi i udhetimit per ne kthim ne Tirane me ndalesa per kafe gjate rruges. Mberritje ne Tirane rreth oren 21:30.

Fundi i sherbimit tone .

Tour Map

Calendar & Prices

You may like

Reviews

No reviews yet
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

 • Location
 • Amenities
 • Services
 • Price
 • Rooms

Book This Tour

please, select date first

Login

“ADOR” will present you the latest offers, trying to meet all your requirements and wishes on your trips.

Address

Rruga Hoxha Tahsim, 1017
Tirana, Albania

Phone

Email

.

Plan your next trip with us.

Get flight reservations delivered to your inbox on your preferred date. Global Service. Verifiable Reservations.