Blog

PRAGE – KALORVY VARY – VIENE –– 7 Ditë (6 Netë) ➡ Nisje 24 Nentor

PRAGE – KALORVY VARY – VIENE –– 7 Ditë (6 Netë) ➡ Nisje 24 Nentor

prague

Price

Duration

Max People

30

Min Age

3

Tour Type

Reviews

No reviews yet

Overview

PRAGE – KALORVY VARY – VIENE –– 7 Ditë (6 Netë) ➡ Nisje 24 Nentor

VIZITOJME
🔹Prage
🔸Kalorvy Vary
🔸Viene
🔹Budapest
🔹Bratislave
🔸Zagreb
🔸Graz
🔹Vodice
🔹Beograd
🔸Split
🔸Budva
🔹Rivieira Malezeze
🔹Riviera Kroate
.
▶▶▶▶◀◀◀◀
NISJET JANE NE DATAT SI ME POSHTE
👇👇👇
MUAJI NENTOR
Nisje 24 Nentor — 7 Dite (6 Nete) — Cmimi 249€

.

Duhet të dini se:
👇👇👇

Nisja do të bëhet si më poshtë:
➤ TIRANË: Ora 4:00 nga sheshi piazza (mbrapa muzeut kombëtar)
➤ DURRËS: Ora 3:40 nga pallati sportit
——————————————————
POLITIKAT E ÇMIMIT PËR FËMIJËT
➤ Fëmijët deri në moshën 12 vjeç paguajnë 50€ me pak nga cmimi i shitjes
——————————————————
DOGANA
➤ Për kalimin e doganës ju nevojitet pashaportë me vlefshmëri minimumi 3 muaj
➤ Hyrja në shtetin e Kroacisë  dhe te Austrisë më pas do mund të realizohet vetëm me pashaportë dhe duke pasur njërin prej 3 dokumentave më poshtë
1) Ose dokument vërtetimi (pashaporta vaksinimin) që keni bërë vaksinën anticovid
3) Ose testin PCR deri në 72 orë përpara ditës së hyrjes në kufi

——————————————————
INFORMACIONE

► Akomodimi ne dhome teke (sngle) është me ekstra pagesë ne vlerën 50% mbi çmimin për person
► Nëse krevati nuk do të jetë dopjo, atëherë do të jenë dy krevate teke të bashkuar
► Operatori Turistik nuk mban përgjegjësi për personat e kthyer nga policia për arsye të ndryshmë sic janë mungesë dokumentacioni, ekspuls, etj.
► Nëse nuk i keni mbushur 18 vjec dhe udhëton pa praninë njërit ose asnjërit prej prindërve, ju nevojitet prokurë e noterizuar
——————————————————
Per hyrjen ne SHQIPERI
 sipas ndryshimeve te reja nga shteti Shqiptar te masave anti-Covid , nga data 6 Shtator, date ne te cilen hyjne ne fuqi masat e reja, cdo person duhet te disponoj nje nga kriteret me posht :
1-Tampon PCR te 72 oreve te fundit.
2-Dokumentin qe keni kaluar Covid.
3-Testi I shpejte antigene te 48 oreve te fundit.
4-Certifikate vaksinimi te te dyja dozave.

Included/Excluded

 • Transporti me autobuz turistik sipas programit
 • Shetitjet me autobuz ne atraksionet turistike te qyteteve
 • Akomodimi ne hotel me 4 Yje (1 nate ne Vodice, 1 nate ne Viene, 2 nete ne Prage, 1 nate ne Bratislave, 1 nate ne Beograd)
 • Mengjeset per te gjitha ditet e udhetimit
 • Pishina e brendshme, jakuzi, sauna, per hotelet qe e disponojne ate
 • Guida (shoqeruesi) gjate udhetimit
 • Eskursioni ne Kalorvy Vary
 • Drekat dhe Darkat gjate udhetimit
 • Biletat e hyrjes ne Muze dhe Monumete Turistike
 • Taksat e qyteteve (paguhen ne recepsion pas check out nga hoteli)

Tour Plan

DAY 1

Nisja nga Tirana ne oren 4:00
-Nisja nga Durresi ne oren 3:30
Nisja me autobus nga Tirana dhe Durresi sipas orareve te caktuar. Pas kryerjes së veprimeve doganore kufitare në Muriqan, vazhdimi i udhëtimit gjatë rivieres së Malit të Zi. Ndalesë e shkurter në Budva. Vazhdimi i udhetimit për në Herceg Novi, ku me traget do të kalohet Gjiri i Kotorrit.
Vazhdohet udhëtimi me autobus në territorin kroat ku do te pershkrojme rivieren Kroate deri në Split. Vizitë e shkurtër në Split.
Pas vizites ne Split udhëtojmë për në Vodice, ne qytezen turistike buze detit. Akomodimi ne hotel 4 Yje ne Vodice.
Mbremja e lire per tu relaksuar ne qendres spa te hotelit (pishine, sauna, jakuzi) dhe per te shetitur ne qendren e Vodices.

DAY 2

Mëngjesi në Hotel. Nisja për në Zagreb.  Vizitojme per rreth 2 orë Zagrebin, Kryeqyteti Kroat me monumentet historike të tij si:
Sheshi i luleve, Katedralia e Shen Merise, shetitoren Strossmayer (nje nder rruget me panoramike te Zagrebit), etj.
*Pas perfundimit te turit te Zagrebit, vazhdimi i udhëtimit me në territorin Austriak drejt destinacionit te radhes, ne qytetin e Graz-it
*Ndalesë 1 orë në Graz ku do te vizitojme Parlamentin e Landit Styria, Rathaouse , Galeria e Arteve te Bukura, Platforma Murinsel si dhe Keshtjellen e Gracit Schlossberg.
*Pas vizites se Grazit, udhetojme drejt qytetit te Vjenës.
*Mbrritja dhe akomodimi ne hotel ne Viene.

DAY 3

*Pas mëngjesi në Hotel, ne shoqerine e guides fillojme turin e Vienes në pikat turistike më të bukura të qytetit, si:
Muzeu i Arteve të Bukura, Opera e Vienës, Parlamenti, Bashkia e Qytetit, Muzeu Kryesor,
Pallati Schonbrunn – Residenca e meparshme verore e familjes së Hasburgeve,
Universitetin e Vienes, Teatrin Kombëtar dhe Kishën Kushtimore,
per te perfunduar turin tone me viziten e Holfburg – Residenca 600 vjecare e Hasburgëve.
*Pas perfundimit te turit te qytetit, kohe e lire per dreke
*Me pas nisja për në qytetin e Prages.
*Mbrritja në Prage dhe akomodimi në Hotel
Mbremja e lire ku ne asistencen e guides mund te organizojme shetitje duke lundruar ne lumin Vitava qe pershkron qytetin e Prages, ku mund te shijojme birren ceke dhe antipasta tradicionale 🙂

DAY 4

*Mëngjesi në Hotel.
Pas mengjesit do te nisemi te vizitojme Qytetin e Vjeter te Prages duke filluar me rrugen Parizka, e cila eshte nje rruga me turistike, pergjate te ciles ndodhet dhe lagjia Cifute. Kjo lagje ka nje histori shume te vjeter dhe interesante e cila lidhet kryesisht me komunitetin Cifut, te vendosur ne kete zone qe ne periudhen e mesjetes. Nje nga Sinagogat me te vjetra ne Europe ndodhet pikerisht ne kete lagje. Do te vazhdojme pergjate Bulevardit Parizka deri ne Sheshin e Qytetit te Vjeter, I cili eshte nje nga me te medhenjte dhe me te bukurit ne Europe, fillimet e te cilit si nje shesh tregetar jane regjistruar qe ne shek. 12-te. Per tu vizituar jane Bashkia e Qytetit te Vjeter me kullen ku ndodhet ora Astronomike, Kisha e Shen Marise, Pallati I Koncerteve eshte nje ndertese shume interesante dhe gjithashtu Urën e famshme të Charlsit e cila është e zbukuruar nga 30 statuja të stileve të ndryshme.
Vizitat perfundojne ne Lagjien Vysheherad ku vizitohet Kisha e Vysheheradit si dhe Muzeumi Kombëtar i Pragës.
*OPSIONALE: Pas dreke mundesi per ekskursion ne KALORVY VARY ku do te vizitojme nje nga qytetet me te bukura te Cekise.
Karlovy Vary i mirenjohur ne te gjithe Europen per burimet e shumta te ujrave termale dhe banjat kurative.
**Pas vizitave kthimi ne hotel.
 Mbremja e lire per te frekuentuar tavernat e Prages dhe per shijuar birren ceke 🙂

DAY 5

*Mëngjesi në Hotel.
Paradite ne shoqerin e guides vazhdojme vizitat ne atraksionet turistike te Prages si Haratchani, Kisha e Loretos, Rrugica e Arte, per te vazhduar me pas me Kështjellen e Pragës e cila ndodhet ne krahun e majte te Lumit Vlatva, Ky kompleks, ndertimi I se ciles ka filluar qe ne shek 9 dhe ka vazhduar te ndryshoje dhe zhvillohet pambarimisht gjate 11 shekujve, fillimisht eshte krijuar si rezidenca e Princeshave Ceke, me pas e Mbreterve te Bohemise, dhe qe nga 1918, residence Presidenciale.
*Pas vizites se Prages, nisja pasdite për në Bratislavë.
Mberritja dhe akomodimi ne hotel ne Bratislave.

DAY 6

*Mëngjesi në Hotel.
Pas mengjesit ne shoqerine e guides vizitë e shkurtër në Monumentet Kryesore te qytetit të Bratislavës.
Më pas, Nisja për në qytetin e Budapesti.
Mbërritje gjatë mesditës. Vizitë me guidë ne dispozicion në pikat turistike më të bukura të Budapestit, si: Kodra Gellert, Fortesa e Peshkatarit, Kisha e Shën Matias, Katedralja e Shën Stefanit, Kështjella Vayda Hunjad, Sheshi i Heronjve, Citadela etj. Kalimi nëpër urat e Budapestit, si: Ura e Luanëve, Ura e Elisabetës e cila është Ura e parë e varur në Botë, Statuja e Shën Gellertit, kalimi mbi urën e Margaritës. *Pas vizites per ne Budapest nisja për në Beograd.
Mberritja ne darke dhe akomodimi në Hotel ne Beograd.

DAY 7

*Pas mëngjesi ne Hotel,
Paradite vizite e shkurtër e Beogradit duke filluar me katadralen e madhe të Sv. Saves, per te kaluar me pas në rrugën e famshme Skaderlie nga kudrejtohemi në sheshin kryesor të qytetit, ku vizitojme objetktet kryesore te qytetit si Uren e re Ada mbi lumin Danub, Rrugen e Shkodraneve, Pallatin e Presidentit apo dhe ate te Parlamentit.
*Pas mbarimit te turit te Beogradit, nisja me pas për në Tiranë nepermjet territorit te Kososves
*Mberrijta ne Tirane ne darke

Tour Map

Calendar & Prices

You may like

Reviews

No reviews yet
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

 • Location
 • Amenities
 • Services
 • Price
 • Rooms

Book This Tour

please, select date first

Login

“ADOR” will present you the latest offers, trying to meet all your requirements and wishes on your trips.

Address

Rruga Hoxha Tahsim, 1017
Tirana, Albania

Phone

Email

.

Plan your next trip with us.

Get flight reservations delivered to your inbox on your preferred date. Global Service. Verifiable Reservations.