Blog

MAVROVE – STRUGE – OHER — 2 Dite (1 Nate) — Hotel IZGREV 5⭐➡

MAVROVE – STRUGE – OHER — 2 Dite (1 Nate) — Hotel IZGREV 5⭐➡

MAVROVO

Price

Duration

Max People

30

Min Age

1

Tour Type

Reviews

No reviews yet

Overview

MAVROVE – STRUGE – OHER — 2 Dite (1 Nate) — Hotel IZGREV 5⭐➡

VIZITOJME
🔹Mavrove (ski)
🔸Struge
🔸Oher

 

▶▶▶▶◀◀◀◀
KY UDHETIM DO TE REALIZOHET NE DATAT E MEPOSHTME
👇👇👇

JANAR

Nisje 29 Janar — 2 Dite (1 Nate) — Cmimi 59€

SHKURT
Nisje 5 Shkurt — 2 Dite (1 Nate) — Cmimi 55€ Hotel Aurel 4*/ Cmimi 69€ Hotel Hilton 5*
Nisje 12 Shkurt — 2 Dite (1 Nate) — Cmimi 55€ Hotel Aurel 4*/ Cmimi 69€ Hotel Hilton 5*
Nisje 14 Shkurt — 2 Dite (1 Nate) — Cmimi 55€ Hotel Aurel 4*/ Cmimi 69€ Hotel Hilton 5*

 

Duhet të dini se:
👇👇👇
——————————————————-
Nisja do të bëhet si me poshte:
➤ Tirana në orën 7:00  nga sheshi piazza (mbrapa muzeut kombetar) Tirane
➤ Durres ne oren 6:00 nga pallati sportit Durres
——————————————————-
DOGANA
Per kete udhetimi per kalimin e doganes nevojitet:
1) Karta identesit ose pashaporta. Kujdes mjeti i identifikues ( Pashaporta ) nuk duhet te jete i demtuar ose i thyer
2) Testin PCR deri në 48 orë përpara ditës së hyrjes në kufi ose certifikaten e vaksinimit (ku doza e dyte duhet te jete mare min 14 dita nga dita e hyrjes ne kufi)
——————————————————-
INFORMACIONE
► Akomodimi ne dhome teke (sngle) mund te kete extra pagese ne varesi te politikave te hotelve ku qendrome
► Nese krevati nuk do te jete dopjo, atehere do te jene dy krevate teke te bashkuar
► Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mundese dokumentacioni, espuls, etj.
► Nese nuk i ke mbushur 18 vjec dhe udheton me njerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar dhe pashaporte
► Nese nuk i ke mbushur 18 vjec dhe deshiron te udhetoje pa pranine e 2 prinderve, duhet patjeter prokure
► Operatori nuk mban pergjegjesi per kushtet atmosferike dhe zhvillimin e sporteve dimerore
——————————————————
Per hyrjen ne SHQIPERI
 sipas ndryshimeve te reja nga shteti Shqiptar te masave anti-Covid , nga data 6 Shtator, date ne te cilen hyjne ne fuqi masat e reja, cdo person duhet te disponoj nje nga kriteret me posht :
1-Tampon PCR te 72 oreve te fundit.
2-Dokumentin qe keni kaluar Covid.
3-Testi I shpejte antigene te 48 oreve te fundit.
4-Certifikate vaksinimi te te dyja dozave.

Included/Excluded

 • Transporti sipas programi me autobus / minibus turistik
 • Akomodimi hotel Izgrevi 5 Yje
 • Mengjesi dhe Darka
 • Guida (Shoqeruesi) gjate diteve te udhetimit|
 • Perdorimi i pishines dimerore, jakuzi, sauna
 • Drekat
 • Pajiset e skive dhe teleferiku

Tour Plan

DAY 1

*Nisja ne mengjes ora 07:00 nga Sheshi Piaca, mbrapa Muzeut Kombetare.
*Ndalesa rruges per mengjes ne zonen e Librazhdit.
*Pas kalimit te procedurave  doganore ne Qaf Thane i drejtohemi qytetit te Ohrit. Vizite panoramike te qytetit te Ohrit si Kalaja Samoil, qyteti i vjeter, Kisha e Shen Klemendit, Kisha e Shen Sofise, pedonalja buze liqenit, etj.
*Kohe e lire per dreke ne sheshin Lhinidos te Ohrit, ku me sipas deshires se grupit do mund te lundrojne ne liqen duke shetitur rreth brigjeve te qytetit te vjeter Vohrid (pagese extra).
*Vizita e fundit per kete dite do te jete ne qytetin e Struges, si Carshia e vjeter, Portat e Drinit te Zi, bulevardi buze lumit te Drinit, etj.
*Akomodimi ne Hotel IZGREV 5Yje ne Qytetin e Struges (buze liqenit), sipas zgjedhies tuaj.
*Mbasditja e lire per te pushuar, ku mund te relaksoheni ne SPA e hotelit, shfrytezimi i pishines dimerore, suana, hamam, palester, etj.
*Darka ne restorantin e hotelit

DAY 2

SKI NE MAVROVE

*Pas mengjesit ne hotel, udhetojme drejt Parkut Kombetar te Mavroves.
Mberritja ne Mavrove dhe mundesi per te bere sporte dimerore, si Ski, Snowboard ose Motor-Bore.
Parku kombetar i Mavroves disponon 17 pista skijimi, ku shetitja me teleferik deri ne pisten e 17 eshte aventure me vete per tu shijuar (pasi ka nje kohezgjatje mbi 30 minuta, ku panorama ofruese nderthuret midis bardhesise se bores dhe kaltersise se liqenit te Mavroves).
Dreka Sugjerohet te konsumohet ne restorantet e Mavroves (ku sugjerimet e guides nuk do te mungojne)
*Qendrimi ne Mavrove deri ne oren 15:30
*Nisja drejt Tiranes. Kthimi ne darke.

Tour Map

Calendar & Prices

You may like

Reviews

No reviews yet
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

 • Location
 • Amenities
 • Services
 • Price
 • Rooms

Book This Tour

please, select date first

Login

“ADOR” will present you the latest offers, trying to meet all your requirements and wishes on your trips.

Address

Rruga Hoxha Tahsim, 1017
Tirana, Albania

Phone

Email

.

Plan your next trip with us.

Get flight reservations delivered to your inbox on your preferred date. Global Service. Verifiable Reservations.