Blog

LIQENI MATKA-SHKUP-OHËR €45

LIQENI MATKA-SHKUP-OHËR €45

SCOPIE

Price

Duration

Max People

30

Min Age

3

Tour Type

Reviews

No reviews yet

Overview

LIQENI MATKA-SHKUP-OHËR €45

VIZITOJME:
🔹LIQENI MATA
🔸SHKUP
🔹OHER

Datat e nisjes: 4, 11, 18, 25 Dhjetor

►Duhet të keni me vete:

Çantë shpine, ujë, rroba për ndërresë, fruta të thata, aparat fotografik, çokollatë, veshje sportive për ecje dhe shumë energji, etj.

SHENIM
► AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) KA PAGESE EXTRA NE VARESI TE HOTELEVE KU QENDROHET.
► NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.
► PËR REALIZIMIN E KETIJ UDHËTIMI NUMRI MINIMAL I PJESËMARRËSVE ËSHTË 20 (NJËZET)
► NË RAST ANULLIMI TË UDHËTIMIT KLIENTI NJOFTOHET 1- 3 DITË PARA.
► PER REZERVIM NEVOJITET 50% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 5 DITE PARA NISJES.
► PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.
► AGJENCIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER KUSHTET ATMOSFERIKE .

Included/Excluded

 • TRANSPORTI SIPAS PROGRAMIT ME BUS/MINIBUS.
 • AKOMODIMI NE HOTEL GOLD 4* ( NE QENDER SHKUPIT)
 • MENGJESI.
 • SHOQERUES SHQIPTAR GJATE UDHETIMIT
 • BILETA E VARKËS PËR LUNDRIMIN NË LIQENIN E OHRIT – 5 EURO (OPSIONALE)
 • – BILETA E MOTOSKAFIT PËR LUNDRIMIN NË LIQENIN MATKA – 7 -10 EURO NE VARESI TE MOTOSKAFIT (OPSIONALE)
 • BILETA E HYRJES TE KOPSHTI ZOOLOGJIK – 1 EURO (OPSIONALE)
 • DARKA NE HOTEL €10/PERSONI EXTRA

Tour Plan

DAY 1

►Nisja nga Tirana në orën 06:00.

►Nisja nga Durrësi në orën 05:15. (Pagese extra 500 Leke/personi)

►Nisja nga Elbasani në orën 06:30.

►(Per realizimin e transfertave nga Durresi duhet minimalisht  9 persona pjesemarres)

Vazhdimi i udhëtimit drejt pikës së kontrollit në Qafë Thanë me një ndalesë të shkurtër gjatë rrugës. Mbërrijmë në Ohër ku do kemi mundësi të vizitojmë qytetin e vjetër, pazarin, shëtitoren buzë liqenit (opsionale lundrim me varkë në liqen), kishën e Shën Sofisë, fortesën e Samuilit dhe jo vetëm.

Pasi t’i kemi marrë më të mirën Ohrit nisemi drejt Shkupit, ku do te akomodohemi në hotel.
Mbremja e lirë ose nen sugjerimet e guides vizitojme disa nga pikat kryesore te qytetit.

DAY 2

 Pas mëngjesit në hotel  do të vizitojmë Kopshtin Zoologjik në Shkup, ku do kemi mundësi të shohim nga afër Xhirafa, Elefantë, Gamile dhe kafshë të tjera nga e gjithë bota që do t’i zbulojmë kur të jeni aty. Më pas na pret qyteti i Shkupit. Vizita jone fillon nga shtëpia e Nënë Terezës, për të kaluar më pas tek sheshi i shatërvanëvë “Aleksandri i Madh”, Ura e Gurit, Ura e Artistëve, Blloku i Muzeve, Carshia e Vjeter, etj.

Do të udhëtojmë drejt Kanionit Matka, i vendosur në perëndim të Shkupit në një hapsirë rreth 5.000ha, i veshur me bukuri natyrore mbresëlënëse dhe i rrethuar me manastire mesjetare. Pjesa më e madhe e ditës së dytë do të shpenzohet në Liqenin Matka ku sugjerohet të konsumohet dreka në restorantet buzë liqenit dhe të provoni lundrimin me motorskaf në liqen. Lundrimi do të jetë deri në shpellën Vrelo e cila është listuar si një prej bukurive natyrore më të veçanta në botë.

Pas vizitave në Shkup nisemi në rrugën e kthimit. Mbërritja në Elbasan, Tiranë dhe Durrës në mbrëmje.

Fundi i shërbimit tonë!

Tour Map

Calendar & Prices

You may like

Reviews

No reviews yet
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

 • Location
 • Amenities
 • Services
 • Price
 • Rooms

Book This Tour

please, select date first

Login

“ADOR” will present you the latest offers, trying to meet all your requirements and wishes on your trips.

Address

Rruga Hoxha Tahsim, 1017
Tirana, Albania

Phone

Email

.

Plan your next trip with us.

Get flight reservations delivered to your inbox on your preferred date. Global Service. Verifiable Reservations.