Blog

KORFUZ –– 3 Ditë (2 Netë) ➡ Nisje 27 Nentor

KORFUZ –– 3 Ditë (2 Netë) ➡ Nisje 27 Nentor

corfu greece

Price

Duration

Max People

28

Min Age

3

Tour Type

Reviews

No reviews yet

Overview

VIZITOJME
🔹Kelkyra (Korfuz)
🔸Pallati mbreteror i Sisit
🔸Paleokastrica
🔹Igumenice
.
▶▶▶▶◀◀◀◀
NISJET JANE NE DATAT SI ME POSHTE
👇👇👇
FESTAT E NENTORIT
Nisje 27 Nentor — 3 Dite (2 Nete) — Cmimi 89€

Duhet të dini se:
👇👇👇

Nisja do të bëhet si më poshtë:
➤ TIRANË: Ora 5:00 nga sheshi piazza (mbrapa muzeut kombëtar)
➤ DURRËS: Ora 4:00 nga pallati sportit
——————————————————
POLITIKAT E ÇMIMIT PËR FËMIJËT
➤ Fëmijët deri në moshën 12 vjeç paguajnë 30€ me pak nga cmimi i paketes
——————————————————
DOGANA
➤ Për kalimin e doganës ju nevojitet pashaportë me vlefshmëri minimumi 3 muaj
➤ Hyrja në shtetin e Greqisë do mund të realizohet vetëm me pashaportë dhe duke pasur njërin prej 3 dokumentave më poshtë
1) Ose dokument vërtetimi që keni bërë vaksinën anticovid
2) Ose testin e shpejte (Rapid Test) deri në 48 orë përpara ditës së hyrjes në kufi
3) Ose testin PCR deri në 72 orë përpara ditës së hyrjes në kufi

——————————————————
INFORMACIONE

► Akomodimi ne dhome teke (sngle) është me ekstra pagesë ne vlerën 50% mbi çmimin për person
► Nëse krevati nuk do të jetë dopjo, atëherë do të jenë dy krevate teke të bashkuar
► Operatori Turistik nuk mban përgjegjësi për personat e kthyer nga policia për arsye të ndryshmë sic janë mungesë dokumentacioni, ekspuls, etj.
► Nëse nuk i keni mbushur 18 vjec dhe udhëton pa praninë njërit ose asnjërit prej prindërve, ju nevojitet prokurë e noterizuar
——————————————————
Per hyrjen ne SHQIPERI
 sipas ndryshimeve te reja nga shteti Shqiptar te masave anti-Covid , nga data 6 Shtator, date ne te cilen hyjne ne fuqi masat e reja, cdo person duhet te disponoj nje nga kriteret me posht :
1-Tampon PCR te 72 oreve te fundit.
2-Dokumentin qe keni kaluar Covid.
3-Testi I shpejte antigene te 48 oreve te fundit.
4-Certifikate vaksinimi te te dyja dozave.

Included/Excluded

 • Transporti me autobuz / minibuz turistik sipas programit
 • Akomodimi ne hotel per 2 nete ne Korfuz
 • Mengjeset ne hotel
 • Bileta e tragetit Igumenice – Korfuz – Igumenice
 • Guida (shoqeruesi) gjate udhetimit
 • Taksa lokale 1,5 € per dhome per nate (sipas ligjit grek)
 • Drekat dhe Darkat gjate udhetimit
 • Biletat e hyrjes ne Muze dhe Manastire.

Tour Plan

DAY 1

IGUMENICE – KORFUZ

-Nisja nga Tirana ne oren 5:00
-Nisja nga Durresi ne oren 4:00
Ndalesa te shkurtra rruges. Kalimi i kufirit nga pika kufitare e Qafe Botes (Sarande) per te vazhduar me pas drejt Igumenices nga ku me traget do te lundrojme per ne ishullin e Korfuzit
Pas mberritjes ne Korfuz, drejtohemi per ne hotel ku do bejme akomodimin. Me pas nisim turin e vizitave në Pallatin e Sisit, një nga monumentet kryesore të këtij qyteti, i ndërtuar rreth shekullit XIX.
Mbrëmja e lirë në hotel.

DAY 2

KELKYRA (KORFUZ)

Mëngjesi në hotel.
Pas mëngjesit vizitojmë Fabrikën Koum Kouat, ku do të shikojmë sesi përgatiten pijet dhe reçelrat tradicional në Korfuz. Nisemi me pas drejt Paleokastrices ku do të vizitojmë Manastirin Bizantin, Opsionale (shëtitje me varka, vizitë akuariumit).
Pasdite, vizitë me guidë në monumentet kryesore të qytetit te Kelkyres, si: kalaja e vjetër – Paleo Frourio, kalaja e re – Neo Frourio, Sheshi Venecian Spianada, rrugicat e shtruara me kalldrëm të qytetit të Korfuzit që është pjesë e UNESCO-s.
*Darka do te jete e organizuar me MUZIKE LIVE vetem per klientet tane.

DAY 3

KORFUZ – TIRANE

Mëngjesi në Hotel.
Pas mëngjesit nisemi drejt Kanonit, vend ku na ofrohet një panoramë fantastike e Ishullit të Pondikonisit.
Rreth orës 12:00 nga porti i Kelkyres udhëtojme me traget nga Korfuzi per ne Igumenice. Vazhdimi udhetimit me pas nëpermjet Igumenicës, Qafë Botës dhe Sarandës. Pushime të shkurtra gjatë rrugës dhe mbërritja në Tiranë ne darke

Tour Map

Calendar & Prices

You may like

Reviews

No reviews yet
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

 • Location
 • Amenities
 • Services
 • Price
 • Rooms

Book This Tour

please, select date first

Login

“ADOR” will present you the latest offers, trying to meet all your requirements and wishes on your trips.

Address

Rruga Hoxha Tahsim, 1017
Tirana, Albania

Phone

Email

.

Plan your next trip with us.

Get flight reservations delivered to your inbox on your preferred date. Global Service. Verifiable Reservations.