Blog

KOLASHIN – PODGORICE— 2 Dite (1 Nate) — Hotel Aurel 4⭐ Hilton 5⭐

KOLASHIN – PODGORICE— 2 Dite (1 Nate) — Hotel Aurel 4⭐ Hilton 5⭐

KOLASIN

Price

Duration

Max People

29

Min Age

1

Tour Type

Reviews

No reviews yet

Overview

KOLASHIN – PODGORICE— 2 Dite (1 Nate) — Hotel Aurel 4⭐ Hilton 5⭐

 

VIZITOJME
🔹Kolashin (ski)
🔸Podgorice
🔸Ujevara e Niagares

 

▶▶▶▶◀◀◀◀
KY UDHETIM DO TE REALIZOHET NE DATAT E MEPOSHTME
👇👇👇

Nisje 29 Janar — 2 Dite (1 Nate) — Cmimi 55€ Hotel Aurel 4*/ Cmimi 75€ Hotel Hilton 5*

SHKURT
Nisje 5 Shkurt — 2 Dite (1 Nate) — Cmimi 55€ Hotel Aurel 4*/ Cmimi 69€ Hotel Hilton 5*
Nisje 12 Shkurt — 2 Dite (1 Nate) — Cmimi 55€ Hotel Aurel 4*/ Cmimi 69€ Hotel Hilton 5*
Nisje 14 Shkurt — 2 Dite (1 Nate) — Cmimi 55€ Hotel Aurel 4*/ Cmimi 69€ Hotel Hilton 5*

 

Duhet të dini se:
👇👇👇
——————————————————-
Nisja do të bëhet si me poshte:
➤ Tirana në orën 7:00  nga sheshi piazza (mbrapa muzeut kombetar) Tirane
➤ Durres ne oren 6:00 nga pallati sportit Durres
——————————————————-
DOGANA
Per kete udhetimi per kalimin e doganes nevojitet:
1) Karta identesit ose pashaporta. Kujdes mjeti i identifikues ( Pashaporta ) nuk duhet te jete i demtuar ose i thyer
2) Testin PCR deri në 48 orë përpara ditës së hyrjes në kufi ose certifikaten e vaksinimit (ku doza e dyte duhet te jete mare min 14 dita nga dita e hyrjes ne kufi)
——————————————————-
INFORMACIONE
► Akomodimi ne dhome teke (sngle) mund te kete extra pagese ne varesi te politikave te hotelve ku qendrome
► Nese krevati nuk do te jete dopjo, atehere do te jene dy krevate teke te bashkuar
► Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mundese dokumentacioni, espuls, etj.
► Nese nuk i ke mbushur 18 vjec dhe udheton me njerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar dhe pashaporte
► Nese nuk i ke mbushur 18 vjec dhe deshiron te udhetoje pa pranine e 2 prinderve, duhet patjeter prokure
► Operatori nuk mban pergjegjesi per kushtet atmosferike dhe zhvillimin e sporteve dimerore
——————————————————
Per hyrjen ne SHQIPERI
 sipas ndryshimeve te reja nga shteti Shqiptar te masave anti-Covid , nga data 6 Shtator, date ne te cilen hyjne ne fuqi masat e reja, cdo person duhet te disponoj nje nga kriteret me posht :
1-Tampon PCR te 72 oreve te fundit.
2-Dokumentin qe keni kaluar Covid.
3-Testi I shpejte antigene te 48 oreve te fundit.
4-Certifikate vaksinimi te te dyja dozave.

Included/Excluded

 • Transporti sipas programit me autobus / minibus turistik
 • Akomodimi hotelin e perzgjedhur 4 Yje / 5 Yje
 • Mengjesi dhe Darka
 • Guida (Shoqeruesi) gjate diteve te udhetimit
 • Perdorimi i pishines dimerore, jakuzi, sauna per hotel Hilton 5 Yje
 • Perdorimi i jakuzi, sauna per hotel Aurel 4 Yje
 • Drekat
 • Pajiset e skive dhe teleferiku

Tour Plan

DAY 1

UJEVARA NIAGARA – PODGORICE – DELTA CITY *shopping*

Nisja ne mengjes ne oren 7:00 nga Kafe Flora fillimi i rruges se Durresit, qender. Ndalesa e pare kafe ne qytetin e bukur te Shkodres per te vazhduar me pas drejt pikes kufitare te Hanit te Hotit.
*Pas proceduarave kufitare, vazhdimi i udhetimit drejt Podgorices ku destinacioni i pare do te jete Ujevara e Niagares. Ndalese per fotografi dhe kafe per te shijuar bukurine natyrore qe te ofron Ujevara, ku ne kete periudhe te vitit eshte e tej mbushur me prurje uji.
*Pas vizites ne Ujevaren e Niagares vazhdim i udhetimit per ne Podgorice ne qendren tregtare Delta City (me e madhia ne Malin e Zi). Kohe e lire per te konsumuar dreken ne restorantet e shumte dhe per te bere shopping.
*Rreth ores 17:00 akomodimi ne Hotel & Spa Aurel 4Yje Lux. Hoteli (i pozicionuar ne zonen e re te biznesit te Podgorices) ndodhet 800 m larg qendres se qytetit ne nje distance prej 10-15 minutash ne kembe.
Kohe e lire per te pushuar dhe per te perdorur spa e hotelit si jakuzzi, sauna, banjo turke dhe palestren.
Per personat qe do deshirojne guida do ju shoqeroje ne kembe, per te vizituar qytetin e Podgorices si sheshi kryesour, bulevardin buze lumit, etj.
*Darka shtrohet buffe e happur ne restorantin e hotelit, ku ju mund te konsumoni cfare te deshironi.
*Pas darka e lire te frekuentoni klubet e nates te qytetit ne afersi te hotelit

DAY 2

KI NE KOLASHIN

*Pas mengjesit buffe e hapur ne hotel, nisja drejt Kolashinit.
Mberritja ne Kolashin rreth ores 10:30 dhe qendrimi atje deri ne oren 15:30.
Mundesi per per te bere sporte dimerore, si Ski, Snowboard ose Motor-Bore. Sugjerohet te konsumohet dreka ne restorantin e zones.
PISTA E SKIJIMIIT NE KOLASHIN konsiderohet si me e madhja ne Malin e Zi, duke zoteruar 14 km hapsire per skijim te ndara ne pista te ndryshme skijimit sipas kategorive te veshtiresise.
Gjithashtu ndodhen edhe 6 teleferik per tu zhvendosur ne pistat e shumta te Kolashinit.
*
Pas drekes, rreth ores 15:30 nisja drejt Tiranes.
Ndalesa rruges per kafe dhe pushim dhe mberritja ne Tirane ne darke

Tour Map

Calendar & Prices

You may like

Reviews

No reviews yet
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

 • Location
 • Amenities
 • Services
 • Price
 • Rooms

Book This Tour

please, select date first

Login

“ADOR” will present you the latest offers, trying to meet all your requirements and wishes on your trips.

Address

Rruga Hoxha Tahsim, 1017
Tirana, Albania

Phone

Email

.

Plan your next trip with us.

Get flight reservations delivered to your inbox on your preferred date. Global Service. Verifiable Reservations.