Blog

KODRA E DIELLIT – OHER – TETOVË 2 DITË €59

KODRA E DIELLIT – OHER – TETOVË 2 DITË €59

Price

Duration

Max People

30

Min Age

Tour Type

Reviews

No reviews yet

Overview

KODRA E DIELLIT – OHER – TETOVË 2 DITË €59

 • ► Janar 2-3, 5-6, 8-9, 12-13, 15-16, 19-20, 22-23, 26-27, 29-30
 • ► Shkurt 2-3, 5-6, 9-10, 12-13, 13-14, 16-17, 19-20, 23-24, 26-27
 • ► Mars 5-6, 6-7, 7-8

Informacione të rëndësishme:

Duhet te mbani maska pergjate udhetimit.

Per te udhetuar drejt Malit te Zi  cdo person duhet te disponoje nje nga kriteret me poshte:

1-Tampon PCR te 72 oreve te fundit.
2-Testi i shpejte antigene te 48 oreve te fundit.
3-Dokumentin qe keni kaluar Covid.
4-Certifikate vaksinimi te te dyja dozave.

Per hyrjen ne SHQIPERI sipas ndryshimeve te reja nga shteti Shqiptar te masave anti-Covid, nga data 6 Shtator, date ne te cilen hyjne ne fuqi masat e reja, cdo person duhet te disponoje nje nga kriteret me poshte:
1-Tampon PCR te 72 oreve te fundit
2-Dokumentin qe keni kaluar Covid
3-Certifikate vaksinimi te te dyja dozave

Nese nuk dispononi asnje nga keto dokumenta si me siper, ju vete-karantinoheni 10 dite nga dita e mberritjes.

Included/Excluded

 • TRANSPORT ME AUTOMJET KOMOD
 • AKOMODIM NË HOTEL 5*
 • MËNGJESI + DARKA
 • PËRDORIMI I PISHINËS DIMËRORE, SAUNA, JACUZZI DHE BANJE TURKE NË HOTEL
 • GUIDË SHOQËRUESE GJATË UDHËTIMIT
 • DREKA
 • BILETA E TELEFERIKUT
 • PAJISJET E SKIJIMIT
 • DO GJE QE NUK ESHTE PERMENDUR NE RUBRIKEN "PERFSHIHET".

Tour Plan

DITA 1

-Nisja nga Tirana ne oren 06:00.

-Nisja nga Durresi ne oren 05:15. (Pagese extra 500 Leke/personi)

-Nisja nga Elbasani ne oren 06:30.

►(Per realizimin e transfertave nga Durresi dhe Elbasani duhet minimalisht 9 persona pjesemarres)

Vazhdimi i udhëtimit drejt pikës së kontrollit në Qafë Thanë me një ndalesë të shkurtër gjatë rrugës. Me pas vazhdojme drejt qytetit piktoresk te Ohrit ku aty do te vizitojme qytetin e vjeter, kalane e qytetit, kishat e njohura dhe do te kemi mundesi te nje eksperience fantastike per personat qe deshirojne te zhvillojme edhe lundrim me anije ne liqen per te prekur pjese te tjera te Ohrit.

Pas vizites ne qytetin e Ohrit, nisemi drejt Tetovës ku do të kemi mundësi të prekim atraksionet turistike më të bukura të qytetit. Akomodohemi në NB HOTEL SPA 5*, ku mund të shfrytëzojmë lehtësirat e hotelit si: pishina dimërore, sauna, jacuzzi dhe banja turke.
Darka në restorantin e hotelit dhe mbremja e lirë.

DITA 2

Pas mëngjesit në hotel do të udhëtojmë drejt qendrës së skijimit në Kodrën e Diellit (30 min larg Tetovës)
*E vendosur midis masivit malor të Bjeshkëve të Sharrit, “Kodra e Diellit” disponon 11 ski-ashensorë, me gjatësi prej 7.7. km, që lidhin shtigjet e skijimit në lartësi prej 1070-2510m. Gjatësia e shtigjeve të skijimit është 20 km nga të cilat 3 janë sipas kritereve të FIS-it (Federates Boterore te Skijimit).
*Qendrim i lire per te ushtruar sportin e skijimit ku nuk mungojne dhe sugjerimet e guides.

*Pas drekes, nisja drejt Tiranes.
Nisemi në rrugën e kthimit. Mbërritja në Elbasan, Tiranë dhe Durrës në mbrëmje.

Fundi i shërbimit tonë!

Tour Map

Calendar & Prices

You may like

Reviews

No reviews yet
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

 • Location
 • Amenities
 • Services
 • Price
 • Rooms

Book This Tour

please, select date first

Login

“ADOR” will present you the latest offers, trying to meet all your requirements and wishes on your trips.

Address

Rruga Hoxha Tahsim, 1017
Tirana, Albania

Phone

Email

.

Plan your next trip with us.

Get flight reservations delivered to your inbox on your preferred date. Global Service. Verifiable Reservations.