Blog

BUDVA – KOTORR – ULQIN 2 DITE €59

BUDVA – KOTORR – ULQIN 2 DITE €59

BUDVA

Price

Duration

Max People

30

Min Age

Reviews

No reviews yet

Overview

BUDVA – KOTORR – ULQIN 2 DITE €55

VIZITOJME:
🔹BUDVA
🔸KOTORR
🔹ULQIN

 • ► Shkurt: 5-6, 12-13, 19-20, 26-27

Kujdes:

Duhet të jeni të pajisur me Letërnjoftim ose Pasaportë gjatë udhëtimit!

Informacione të rëndësishme:

Duhet te mbani maska pergjate udhetimit

Per hyrjen ne SHQIPERI sipas ndryshimeve te reja nga shteti Shqiptar te masave anti-Covid , nga data 6 Shtator, date ne te cilen hyjne ne fuqi masat e reja, cdo person duhet te disponoj nje nga kriteret me posht :
1-Tampon PCR te 72 oreve te fundit
2-Testi I shpejte antigene te 48 oreve te fundit.
3-Dokumentin qe keni kaluar Covid
4-Certifikate vaksinimi te te dyja dozave

Nese nuk dispononi asnje nga keto dokumenta si me siper, ju vete-karantinoheni 10 dite nga dita e mberritjes.

POLITIKAT E FEMIJEVE:

0-2.99 VJEC PA PAGESE

3-5.99 VJEC PAGUAJNE 50 %

MBI 6 VJEC PAGUAN SI I RRITUR

► AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) KA PAGESE EXTRA NE VARESI TE HOTELEVE KU QENDROHET.
► NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.
► PER REZERVIM NEVOJITET 30% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 5 DITE PARA NISJES.
► PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.
► PËR REALIZIMIN E KETIJ UDHËTIMI NUMRI MINIMAL I PJESËMARRËSVE ËSHTË 20 (NJËZET)
► NË RAST ANULLIMI TË UDHËTIMIT KLIENTI NJOFTOHET 1-3 DITË PARA.
► AGJENCIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT E KTHYER NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME SIC JANE MUNGESE DOKUMENTACIONI, ESPULS, ETJ.
► NESE NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR.

Included/Excluded

 • TRANSPORTI ME MJET KOMOD.
 • AKOMODIMI NE HOTEL.
 • MENGJESI + DARKA.
 • SHOQERUES GJATE GJITHE UDHETIMIT
 • PISHINE E DIMERORE.
 • SIGURACIONI I JETES NE UDHETIM
 • HYRJET NË MONUMENTE DHE MUZEUME. ( CITADELA BUDVA 2.5 EURO, SHETITJE ME ANIJE KOTOR 5 EURO)
 • TAKSA LOKALE E HOTELIT 1.5 EURO.
 • GJITHCKA QE NUK ESHTE PERMENDUR ME SIPER
 • TAKSA LOKALE E QYTETIT TE KOTORRIT

Tour Plan

DAY 1

Nisja nga Tirana ne oren 06:00 .

-Nisja nga Durresi ne oren 05:15 . (Pagese extra 500 Leke/personi)

-Nisja nga Elbasani ne oren 05:15 . (Pagese extra 500 Leke/personi)

►(Per realizimin e transfertave nga Durresi dhe Elbasani duhet minimalisht  9 persona pjesemarres)

Kryerja e procedurave kufitare ne Muriqan. Ndalese e shkurter per te konsumuar mengjesin.
Vazhdojme rrugen drejt Shen Stefanit ku do te bejme nje ndalese panoramike ne Ishullin e njohur Shen Stefan .Vazhdojme drejt qytetit te Kotorit, i cilesuar si nje nga qytetet me te bukura ne Malin e Zi. Ne Kotor do te vizitojme Qytetin e Vjeter, Portin e Jahteve, Gjirin e Kotorit (Opsionale shetitje me anije ne GJirin e Kotorit 5 euro/personi). Kohe e lire per te konsumuar dreken ne Kotorr (individuale).Pas vizitave ne Kotor, nisemi drejt Budves  per te vizituar Qytetin e Vjeter, kercimtaren e Budves, Portin e Jahteve.Qendrim ne Budva 1 ore e 30 min ose 2 ore .Pas vizitave kryejme akomodimin ne hotel. Darka ne Hotel.

DAY 2

Mengjesi ne hotel. Pas konsumimit te mengjesit do te nisemi drejt Ulqinit,

Vizitojme qytetin e vjeter te Ulqinit,Kalane, Kulla e Balshajve.

Nisja per ne kthim pasdreke. Konsumimi i drekes ne Shkoder.

Mberritja ne Tirane ,  Durres dhe Elbasan  ne mbremje .

Fundi i sherbimit tone !

Tour Map

Calendar & Prices

You may like

Reviews

No reviews yet
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

 • Location
 • Amenities
 • Services
 • Price
 • Rooms

Book This Tour

please, select date first

Login

“ADOR” will present you the latest offers, trying to meet all your requirements and wishes on your trips.

Address

Rruga Hoxha Tahsim, 1017
Tirana, Albania

Phone

Email

.

Plan your next trip with us.

Get flight reservations delivered to your inbox on your preferred date. Global Service. Verifiable Reservations.