Blog

BREZOVIC – PREVALL – PRIZREN — 2 Dite (1 Nate) — Hotel Premium Park 5⭐➡

BREZOVIC – PREVALL – PRIZREN — 2 Dite (1 Nate) — Hotel Premium Park 5⭐➡

Brezovica

Price

Duration

Max People

30

Min Age

1

Tour Type

Reviews

No reviews yet

Overview

BREZOVIC – PREVALL – PRIZREN — 2 Dite (1 Nate) — Hotel Premium Park 5⭐

VIZITOJME
🔹Brezovic (ski)
🔹Prevall (ski)
🔸Prizren

 

▶▶▶▶◀◀◀◀
KY UDHETIM DO TE REALIZOHET NE DATAT E MEPOSHTME
👇👇👇

Nisje 29 Janar — 2 Dite (1 Nate) — Cmimi 59€

SHKURT
Nisje 5 Shkurt — 2 Dite (1 Nate) —
Nisje 12 Shkurt — 2 Dite (1 Nate) —
Nisje 14 Shkurt — 2 Dite (1 Nate) —

Included/Excluded

 • Transporti sipas programit me autobus / minibus turistik
 • Akomodimi hotel Premium Park 5 Yje
 • Mengjesi bufe ne restorantin e hotelit
 • Guida (Shoqeruesi) gjate diteve te udhetimit
 • Perdorimi i pishines dimerore, jakuzi, sauna
 • Drekat
 • Pajisjet e skive dhe teleferiku

Tour Plan

DAY 1

: SKI NE BREZOVIC

*Nisemi nga Tirana nga Sheshi Piazza (mbrapa Muzeut Kombetar), ku pas takimit me guiden bëhet nisja për në Kosovë.
*Pas ndalesës se shkurtër rrugës për kafe në Reps, vazhdojme perseri udhetimin ne Malet e Sharrit drejt Brezovices.
Tek i drejtohemi pistës së skijimit ne Brezovic, më e madhja në Kosovë, njihemi me fshatin e Dragashit dhe historine e Kostandini i XI, perandori i fundit i perandorise romake, me origjine nga Dragashi. Mberritja në qëndrën e skive te Brezovice dhe kohe e lire per te perjetuar adrenalinen e skijimit.
Ne Brezovic ndodhen 3 teleferik per tu transferuar ne pistat ne qafen e Maleve te Sharrit. 
Pistat e skijimit janë të ndarë sipas ketegorisë së vështirsisë, ku ju mund te beni ski, snowboard ose te luani “si femije” me slita.
Brezovica ofron rehatinë e skijimit për këdo. Ku per te apasionuarit mundet te bejne xhiro dhe me Motorr Bore.
Gjithashtu prane pistes do të konusmohet edhe dreka e cila është e lirë ne restorantet me gatimet e zones.
*Zbritja ne Prizren pasdite dhe akomodimi ne hotel Premiun 5 Yje ne Prizren.
Pasdite kohe e lire per shfrytezuar SPA e hotelit si pishina dimerore, jakuzi, sauna, etj.
Gjitashtu mund te vizitoni edhe 2 qendrat tregtare me te medha ne Prizren si GALERIA dhe ABI CARSHI, pasi hoteli ndodhet pak metra lart ne kembe prej tyre
*Darka e organizuar ne restorantin e hotelit

DAY 2

 SKI NE PREVALL

*Pas mengjesit ne hotel vazhdojme perseri udhetimin ne Malet e Sharrit drejt Brezovice
*Rreth orës 10:00 jemi në Malet e Sharrit, ne pisten e skijimit te Prevalles (35 minuta larg Prizrent).
Pista e Prevallit është e krijuar më së shumti për amatorët e skijimit pasi pjerrësia e saj është shumë e vogël, duke e bërë komode për skijim për cdo kategori.
*Në Prevall gjithashtu ne do ju sugjeronim te provoni lëng natyral të Boroniës së malit e cila sherbehet ne Kullen e Jetimit.
Pas dreke kthehemi ne Prizren, ku ne shoqerine e guides vizitojme qytetin e Prizrenit, duke filluar me Lidhjen e Prizrenit, Xhamine e Sinan Pashes, Ura e Gurit, Carshia vjeter, etj.
*Pas dreke nisja per Tirane.
*Mberritja ne Tirane ne darke

Tour Map

Calendar & Prices

You may like

Reviews

No reviews yet
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

 • Location
 • Amenities
 • Services
 • Price
 • Rooms

Book This Tour

please, select date first

Login

“ADOR” will present you the latest offers, trying to meet all your requirements and wishes on your trips.

Address

Rruga Hoxha Tahsim, 1017
Tirana, Albania

Phone

Email

.

Plan your next trip with us.

Get flight reservations delivered to your inbox on your preferred date. Global Service. Verifiable Reservations.